A HDI doktorjelöltjének előadása és vendégoktatása Cipruson

A Hadtudományi Doktori Iskola harmadéves doktorjelöltje, Hornyák Veronika közel két hetes szakmai programon vett részt Cipruson. A tanulmányút számos kutatási, kapcsolatépítési és oktatási tapasztalatszerzési lehetőséggel gazdagította doktoranduszunk szakmai portfólióját.

Elsőként szeptember 28-án, az Európai Biztonsági és Védelmi Kollégium (European Security and Defence College), valamint a Ciprusi Védelmi Minisztérium szervezésében megrendezésre kerülő szakmai továbbképzésen tartott előadást Larnacán. A rendezvényt a ciprusi védelmi miniszter, valamint a külügyminisztérium munkatársa nyitotta meg számos helyi külképviselet diplomatáinak jelenlétében. A három napos, uniós civil, rendőri és katonai komponensekben szolgáló, illetve misszióra készülő szakértők, egyenruhások felkészítését szolgáló képzésen előadást tartott többek között Ingrid Gjerde vezérőrnagy, az ENSZ Ciprusi Békefenntartó Misszió (United Nations Peacekeeping Force in Cyprus − UNFICYP) parancsnoka, valamint Dr. Kornela Oblińska, nyugalmazott rendőrezredes, a Varsói Egyetem professzora. A kurzus kiemelt témája a nemek közötti egyenlőség, valamint a nők missziós szerepvállalása volt, mely során doktoranduszunk, Hornyák Veronika az uniós civil és katonai missziók, műveletek témájában tartott előadást.

A tanulmányút második felében a HDI doktorjelöltje a Nicosiai Egyetemen (University of Nicosia) tartott előadásokat, melyek során a Politika és Kormányzás Tanszék (Department of Politics and Governance) vendégoktatójaként két tantárgy oktatásába kapcsolódott be. Az „Aktuális kérdések az Európai Unióban” tárgy esetében az uniós közös biztonság és védelempolitikáról, valamint annak keretében zajló civil és katonai missziók, műveletek témakörben tartott előadásokat, míg a „Nemzetközi szervezetek” tárgyhoz kapcsolódóan a nemzetközi döntéshozatal, valamint az uniós integrációhoz vezető út hadtudományi aspektusait mutatta be a hallgatóknak.